Ankara Çamlıdere Medyum hoca adres

Celalettin Salih Dost İle Hacamat Hizmeti

Terapi terapisti, terapistin emilim oluşturmak için birkaç dakika boyunca özel bardakları yerleştirdiği eski bir alternatif tıp formudur. İnsanlar ağrı, iltihaplanma, kan akışı, rahatlama ve iyi olma hali ve ayrıca derin bir doku masajı gibi birçok amaç için kullanırlar. Hacamat yaptırmak için önce güvenilir bir merkez bulmanız gerekir. İşte Celalettin Salih Dost ile hacamat hizmeti de tam böyle bir yer.

Türleri

Aşağıdakiler dahil çeşitli durdurma yöntemleri vardır:

Kuru

Islak

Kupanın içindeki hava soğuduğunda, bir vakum oluşturur. Kan damarları genişlediğinde cildinizin artmasına ve kızarmasına neden olur. Kupa genellikle 3 dakika yerinde bırakılır.

Hacamatın daha modern versiyonunda, ateş kullanmak yerine bardağın içinde bir vakum oluşturmak için bir lastik pompası kullanılır. Bazen terapistler, bir masaj etkisi için cildinizde bir yerden diğerine hareket edebilecekleri silikon kapları kullanırlar.

Islak hacamat yumuşak bir emiş oluşturur ve kupayı yaklaşık 3 dakika boyunca yerinde bırakır. Terapist daha sonra bardağı çıkarır ve cildinizde hafif küçük kesikler yapmak için küçük bir neşter kullanır. Daha sonra az miktarda kanı çıkarmak için ikinci bir emiş alır.

İlk seansta 3-5 bardak alabilirsin. Ya da bunun nasıl olduğunu görmeye çalışabilirsin.

Bundan sonra, enfeksiyonu önlemek için bir antibiyotik merhem ve bir bandaj alabilirsiniz. Cildiniz 10 gün içinde tekrar normal görünmelidir.

Hacamat terapisinin savunucuları, ıslak hacamatın iyileşmeyi desteklemek için vücuttaki zararlı maddeleri ve toksinleri çıkardığına inanır. Siz de sağlık için Celalettin Salih Dost ile hacamat hizmeti deneyebilirsiniz.

Kimlere Uygulanır?

Hacamat terapisinin tedavi etmek için kullanıldığını söylüyor:

Anemi ve hemofili gibi kan bozuklukları

Artrit ve fibromiyalji gibi romatizmal hastalıklar

Doğurganlık ve jinekolojik bozukluklar

Egzama ve sivilce gibi cilt problemleri

Yüksek tansiyon

Migren

Kaygı ve Depresyon

Alerji ve astım bronş aşırı

Varisli damarlar

Bütün bunları destekleyen bir araştırma yok.

Yan Etkileri

Eğitimli bir tıp uzmanına giderken rahatlama güvenlidir. Ama bu yan etkilerin, cildin cildinize temas ettiği bölgede olabilir:

Hafif rahatsızlık

Yanıklar

Çürükler

Cilt enfeksiyonu

Doktorunuza Ne Sormalısınız?

Tedaviye veya başka bir alternatif veya ilaca başlamadan önce doktorunuzla konuşun. Ve denemeden önce hacamat terapisti ile konuşun. Ona ilk şunları sorun:

Bağlantı için hangi koşulları kullanıyorlar?

Eğitimin nedir?

Kullanım deneyiminiz nedir?

Durumum için standart prosedürler alıyorum?

O zaman sorularınız ile Celalettin Salih Dost’tan yardım almaya hazır mısınız?

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.


 

WHATSAPP DANIŞMA