Celalettin Salih Dost İle Koçluk Hizmeti

Basitçe söylemek gerekirse, koçluk, üretkenliği arttırmayı ve uzaktaki geçmişte ya da gelecekte değil, şimdi ve burada odaklanan bir süreçtir.

Birçok farklı koçluk modeli olsa da, burada “koç olarak bir uzman” olarak düşünmüyoruz, bunun yerine koçluk öğrenmeye yardımcı olarak. En büyük destekçiniz Celalettin Salih Dost İle Koçluk Hizmeti olarak sizin yanınızda.

Birisini öğretmede ve öğrenmelerine yardımcı olma konusunda büyük bir fark vardır. Koçlukta, prensipte, koç, bir kişinin işini geliştirmesine yardımcı olur: başka bir deyişle, öğrenmelerine yardımcı olarak.

Koçluk Faydaları

Müşteri ile antrenör arasında, müşterinin birbirini dışlayan özel hedefler kümesine ulaşmasına yardımcı olmak için çok çeşitli davranışsal yöntemler ve teknikler kullanan, mesleki üretkenliklerini ve kişisel memnuniyetini arttıran ve dolayısıyla resmi olarak tanımlanmış bir koçluk anlaşması çerçevesinde müşterinin organizasyonunun verimliliğini arttıran yardımlaşma ilişkileri. .

Koçluk Ve Mentorluk Arasındaki Farklar?

Koçluk ve rehberlik aynı becerileri ve yaklaşımı kullanabilir. Koçluk, uzatılabilen belirli bir dönem için sonuçlandırılacaktır. Mentorluk genellikle daha uzun vadelidir. Akıl hocası büyük olasılıkla aynı meslekte, bazen aynı organizasyonda ve genellikle Menti’nin şu anda gittiği yolu yürüttüğü tecrübeli bir uygulayıcıda olacaktır.

Koçluk, tavsiyelerin sağlanmasını içermez; bunun yerine, Coachee / Müşterinin kendi düşüncesi üzerinde odaklanır. Mentorluk bir hikaye içerecek veya zaman zaman Celalettin Salih Dost İle Koçluk Hizmeti aracılığıyla tavsiyede bulunacaktır.

Eğitim

  • İlişkiler belirli süreler için yapılır.
  • Oturumlar doğada daha yapılandırılabilir ve toplantılar düzenli olarak planlanabilir.
  • Yeteneklerin gelişimi, değişim yönetimi ve profesyonel sorunlara özel çözüm arayışında faydalı olan güçlü yönlerin ve yeni değişikliklerin araştırılmasına odaklanın.
  • Koçluk, koçun, müvekkilinin resmi mesleki faaliyetleri hakkında doğrudan deneyime sahip olmasını gerektirmez – bununla birlikte çalıştıkları iş veya organizasyon hakkında yeterli bilgiye sahip olmaları beklenir. Yani koçun bir takım dili olacak; örneğin muhasebe, eğitim veya mühendislik veya yönetim.
  • Gündem, müşteriler tarafından belirlenen görevlere ilerletmeyi amaçlamaktadır.

Koçluk

Koçluk, bir kişinin kendi içlerindeki problemlerine cevapları olduğu inancını içerir.

Antrenör bir konu uzmanı değildir, aksine bir kişinin kendi potansiyelinin kilidini açmasına yardım etmeye odaklanmıştır. Odak birey üzerinde ve kafasında ne var. Bir koç zorunlu olarak tayin edilmiş bir kişi değildir: herkes koçluk yaklaşımını diğerleriyle, akranları, astları veya üstleri ile kullanabilir.

Danışmanlık Celalettin Salih Dost İle Koçluk Hizmeti ile terapötik müdahaleye daha yakındır. Geçmişe odaklanır, bir kişinin geçmişinden gelen engelleri ve zorlukları aşmasına yardım eder ve devam eder. Burada odak hem iç hem de dış olabilir.

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.


 

WHATSAPP DANIŞMA