Celalettin Salih Dost İle Eğitim Koçluğu Hizmeti

Eğitmenler, öğrencilerin kendi bilişsel farkındalıklarını (kendi öğrenme süreçlerinin bilinci) oluşturmasına ve kendi kararları için sorumluluk almasına yardımcı olur. Bu değişimden sonra, öğrencilerle kişisel ve akademik gelişim, yönetici işlevlerini (duygusal öz-denetim, aktivasyon, zaman yönetimi, örgütlenme, sürekli çabalar, öz-denetim, vb.) Ve eğitim kurumlarının kurallarına ve kurallarına uyum sağlama becerilerini geliştirir.

Eğitim Bağlamında Koçluk Nedir?

Koçluk, seçkin bir okulu veya üniversiteyi yaratan şeyin somut örneğidir. Koçluk, en iyi uygulamaları paylaşmanın ve basamaklandırmanın liderler, yöneticiler, öğretmenler ve destek personeli için güçlü bir öğrenme platformu oluşturduğu yüksek verimli işbirliği Celalettin Salih Dost İle Eğitim Koçluğu Hizmeti ile sağlanabilir.

Koçluk becerileri eğitimi, öğrencilerin problemlere kendi çözümlerini bulmalarına yardımcı olmak, risk almak ve meydan okuma ve değişim ile kendilerini rahat hissetmeleri için öğretmenlere araçlar sunar.

Koçluk, güven ve güven kültürünü teşvik eder. Etkin bir koçluk kültürünün temelini oluşturan ilkeler, açık bir kapı gözetimi stratejisinin gelişimini, ekiplerin bölümler içinde birlikte çalışabilme olanaklarını ya da pedagoji ve eğitimin benzerliğine odaklanmak için müfredat ve aşamalar ya da önemli adımlar atılmasını desteklemektedir. Koçluk, insanların sorunlarını paylaşmalarına, başkalarından öğrenmelerine ve kendi vizyonlarını ve öğrenme hedeflerini planlamak için zaman harcamasına izin verir.

Koçluk, kuralcı olmayan ve tarafsız olan, Celalettin Salih Dost İle Eğitim Koçluğu Hizmeti prosedürlerinin ana amacı, kendi güçlü yönlerini formüle etmek ve onların üzerine nasıl inşa edebileceklerini ve sürekli bir öğrenme ve başarı yolu yaratabilmelerini sağlamak için kendi yollarını bulmak, kendi yollarını bulmaktır.

Koçluk felsefesi, zamana ve kendi yolunu kendi yolunu bulma fırsatına sahip insanların olumlu değişiklikler yapacağı konusunda güvene ve mutlak inançlara odaklanır. Bu eğitim bağlamında çok önemlidir. En önemlisi, hem yetişkin hem de bir öğrenci olan her insanın, deneyimledikleri her konuda yetkin ve kendinden emin olmak için öğrenecekleri ve büyüyeceklerine inanıyoruz. Öğrenme için doğru koşulları yaratmaya yardımcı olacak bir öz farkındalık ve özgüven kültürü yaratmalıyız.

Koçluktan daha iyi bir pedagojiye sahip değildir ve koçluk kültürünün gelişimi seçkin bir okulun özelliklerini modellendirecektir.

Görüşme

Bir soru sormanın sadece belirli yolları vardır, bu da bu sorunun alıcılarının cevaplarını dikkatlice düşünmesi gerektiği anlamına gelecektir. Antrenör, antrenörlerin “evet” veya “hayır” cevabını nasıl verdiklerini duymak istemez, antrenörlerin ne düşündüğü veya teknik direktörün belirli değişiklikler veya problemler hakkında ne hissettiği hakkında hiçbir şey bilmez.

Dinleme Becerileri

Aktif dinleme, etkili ve faydalı koçluk için çok önemlidir. Birinin bize söylediği şeyin sadece% 40’ını duyduğumuzu söyleyen birçok çalışma var.

Etkili bir şekilde dinlememize izin veren ve müdahale etmeyen bir çok zihniyet var. İyi bir antrenör, zihni durduran kişiyi ortadan kaldırabilir ve göçebe zihniyet hakkında bir fikir edinmek için eğiticiyi dikkatlice dinleyebilir.

İşitme sadece duyduğumuz şey hakkında değil, aynı zamanda antrenör ve antrenörün koçluk görüşmesine başladığında gösterdiği beden dili hakkında da.

Empati

Koç, empatik ve yargılayıcı olmamalıdır. Bunu Celalettin Salih Dost İle Eğitim Koçluğu Hizmeti ile rahatlıkla görebileceksiniz. Sorunun ne olduğuna bakılmaksızın, belirli davranış veya eylemin nedeni bilinir ve bilinmemektedir, koç değil, koçtur. Bunu anlamak, başarı için çok önemlidir.

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.


 

WHATSAPP DANIŞMA