Çankaya Medyum Numarası

Celalettin Salih Dost İle Terapiler Hizmeti

Psikoterapi veya danışmanlık olarak da adlandırılan terapi, bir terapistle problem davranışlarını, inançlarını, duygularını, ilişki sorunlarını ve / veya bedensel tepkileri (bedensel duyumları) çözmek için buluşma sürecidir. Başlangıç ​​terapisi, karşılaştığınız problemler ne olursa olsun, kendinizin en sağlıklı hali haline gelmek ve mümkün olan en iyi hayatı yaşamak için büyük bir adım olabilir. Terapi sayesinde, kendini yıkıcı davranışları ve alışkanlıkları değiştirebilir, acı veren duyguları çözebilir, ilişkilerinizi geliştirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Her ne kadar terapötik sürecinizin nasıl görüneceğini tam olarak söyleyemeseniz de, tüm terapi rejimlerinde terapiniz için hedefler belirlersiniz ve oraya ulaşmak için atmanız gereken adımları belirlersiniz. Bireysel, grup veya aile terapisi yapmanıza bakılmaksızın GP’nizle olan ilişkiniz gizlidir ve yalnızca sizin bahsettiğiniz içeriğin değil, aynı zamanda sürece odaklanır. Terapötik süreç – hislerinizi ve deneyimlerinizi nasıl paylaştığınız – tedavide paylaştığınız özel problemler veya problemler kadar önemli kabul edilir. Terapiye başladıktan sonra, sağlıklı terapinin unsurlarının yanı sıra şüpheli terapinin uyarı işaretlerini tanımanıza ve tanımanıza yardımcı olabilir.

Bir Terapiste Nasıl Başvurursunuz?

Güvende ve rahat hissediyor musunuz? Bu zamanda Celalettin Salih Dost İle Terapiler Hizmeti sayesinde o rahatlığı kolayca bulabileceksiniz. Konuşması kolay mı? Kişi rahatlamış ve kolayca bağlanmış mı, yoksa soğuk ve duygusal olarak mı hissediliyor? Danışman “kafasına takıldı mı” veya aşırı duygusal ve empatik mi? Terapist “bilerek” mi yoksa küstah mı? Tabi ki, çoğumuz için, ilk kez bir psikoterapiste dönüşmek, bu biraz rahatsız edici bir heyecandır ve kendi “materyalimizi” gerçek danışmandan kesmek önemlidir. Ancak danışman size en uygun hissi vermiyorsa, bu normaldir; Herhangi bir danışmanla çalışmaya devam etmenizi gerektiren bir sözleşme veya kural yoktur. Bununla birlikte, terapistin sevgisinden veya yargısından terapinin önlenmesi, sizin bir parçanız olup olmadığınızı kontrol etmek önemlidir. Gördüğünüz her danışana olumsuz tepki verdiğinizi tespit ederseniz, sorun sizinki olabilir ve tedaviye başlama korkuları ile başa çıkmaya çalışan bir danışmanla görüşmenizi gerektirebilir.

Terapide Tam Olarak Ne Yapılır?

İnsanlar kendi başlarına bir problemi çözme veya çözmede zorluk yaşadıklarında tedaviye girme eğilimindedirler. Genellikle, insanlar depresyon, anksiyete, ilişkisel problemler ya da onlara bazı kaygı veren başka bir problem yaşadıkları için terapi arayacaklardır.

Terapi arayış nedenleri ne olursa olsun, insanlar sık ​​sık kullandıkları ve bir problemi çözmek için kullandıkları tüm yöntemleri tükettikleri ve henüz çözemedikleri zaman tedaviye Celalettin Salih Dost İle Terapiler Hizmeti ile başvururlar.

Pek çok farklı çağrı terapisi vardır ve her biri bir sunumdaki bir problemi ele alma yaklaşımından biraz farklıdır. Hemen hemen tüm terapötik yaklaşımların genel bir doğaya sahip olması, terapistle terapist arasındaki güçlü bir birlikteliğin yanı sıra güvenli ve tarafsız bir alandır.

Genel olarak Celalettin Salih Dost İle Terapiler Hizmeti ile terapi, kişisel içgörünüzü geliştirmeye, sağlıklı davranışları teşvik etmeye ve yeni baş etme tekniklerini geliştirmeye veya öğretmeye yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu yeni becerilerle donanmış olarak, hayatınızda değişiklikler yapmaya başlayabilirsiniz. Tedavinin nihai hedefi, yaşam kalitesini iyileştirmek ve daha dolu bir işleyiş sağlamaktır.

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.


 

WHATSAPP DANIŞMA