Celalettin Salih Dost İle Çocuk ve Ergen Terapisi Hizmeti

Yetişkinler olarak, çocuklar ve ergenler günlük yaşamdan muzdariptir. Birçok çocuk ve ergen, okulda, evde ve sosyal durumlarda günlük stresli durumlarla karşılaşır. Artık muzdarip bir ebeveyn olmayacaksınız. Çünkü Celalettin Salih Dost ile çocuk ve ergen terapisi hizmeti sizinle…

Çocuğum Neden Terapiye İhtiyaç Duyabilir?

Ebeveyn boşanması, hareketi, sevilen birinin ölümü, aile üyeliği veya evcil hayvan, aile içinde ciddi hastalık, bir ebeveynin / velinin askeri olarak konuşlandırılması veya deneyimli bir yaralanma, kötü muamele gibi önemli bir yaşam geçişi yaşarsa çocuğunuzun tedaviye ihtiyacı olabilir. Çoğu zaman bu olaylar ruh hali, davranış, iştah, uyku, akademik ve sosyal işlevsellik sorunlarına yol açar.

Çocuğunuzun veya gencin terapiden yararlanabileceği diğer belirtiler arasında şunlar bulunur:

Konuşma, dil, tuvalet eğitimi veya brüt / ince motor becerilerini içeren gelişimsel gecikmeler

Öğrenme veya dikkat problemleri

Aşırı öfke, fiziksel saldırganlık, yatak ıslatma, yeme bozuklukları gibi davranışsal problemler

Çocuğunuzun veya gencin yüksek veya nezih notlar alması durumunda, özellikle akademik sınıflarda önemli bir azalma

Zorbalık ya da zorbalık

Üzüntü ve şaşkınlık bölümleri

Aşırı değişik ruh hali

Alkol, uyuşturucu veya diğer maddelerin kötüye kullanılması belirtileri

Çocuklarda ve ergenlerde duygusal veya davranışsal sorunlara neyin katkıda bulunduğu bazen belirsizdir. Çocuğunuzun duygusal ve davranışsal refahından endişe ediyorsanız, içgüdülerinize güvenin ve yardım alın. Psikoterapistler, çocuğunuza ya da çocuğunuza tedaviye ihtiyaç olup olmadığını belirlemek için değerlendirir. Değerlendirmeyi uzman ellerde yaptırmak isterseniz Celalettin Salih Dost ile çocuk ve ergen terapisi hizmeti sizin için var.

Terapi çocuk ve ergenleri problem çözme becerilerini, baş etme becerilerini ve duygu yönetim becerilerini öğrenme ve kullanmada destekleyebilir.

Terapiler Çocuğuma Nasıl Yardımcı Olur?

Psikoterapistler, her çocuk ve ergenin kendine özgü duygusal veya davranışsal problemlerini çözmek için çeşitli müdahaleler ve yöntemler kullanırlar. İlk değerlendirmeden sonra, Çocuk ve Ergen Terapisti tedavide karşılıklı olarak belirlenen hedefleri çözmek için çalışacaktır.

Çocuklarla ve ergenlerle çalışan psikoterapistler sıklıkla oturumda oyun, sanat ve deneysel teknikler gibi etkileyici müdahaleler kullanırlar. Çocuk ve ergen terapistleri bu müdahaleler ile sınırlı değildir ve çoğu kez bilişsel davranışçı terapi, diyalektik davranışçı terapi, motivasyonel görüşme, odaklanmış terapi için kısa bir çözüm ve özel tedavi hedeflerini çözmek için diğer tedavi biçimlerini kullanırlar. Terapist olarak Celalettin Salih Dost ile çocuk ve ergen terapisi hizmeti sizin yanınızda.

Terapi, çocukların ve ergenlerin problem çözme becerilerini, baş etme becerilerini ve duygusal becerilerini, duygusal ve davranışsal sorunların yanı sıra stresli yaşam faktörleri arasında gezinmelerine yardımcı olacak öğrenme ve kullanmada destekleyebilir.

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.


 

WHATSAPP DANIŞMA