Celalettin Salih Dost İle Çift ve Aile Terapisi Hizmeti

Buhar terapisi ve evlilik danışmanlığı aynı şey için iki isimdir: İnsanların ilişkileri üzerinde çalışmasına yardımcı olmak. Evlilik ve aile terapistleri, akıl sağlığını ve tüm ailenin refahını etkileyen sorunlarla ilgilenen çiftlere ve ailelere tavsiyede bulunurlar.

Çift ve Aile Terapisi Hizmetinde Ne Yapıyorlar?

Çift terapistleri ve evlilik danışmanları, depresyon ve anksiyete, madde kötüye kullanımı ve TSSB gibi diğer psikologlarla aynı sorunları ele alırlar. Fakat onların çalışmaları hedef gruplarına ve aileye özgü konulara odaklanıyor. Aile danışmanlarının karşılaştığı bazı yaygın sorunlar evlilik çatışmaları, ergen davranış sorunları, aile içi şiddet ve infertilite problemleridir.

Evlilik ve aile terapistleri, insanların ailede nasıl davrandıklarını gözlemler ve ilişki sorunlarını tanımlar. Daha sonra her bireyin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için tedavi planları hazırlarlar ve aile birimi herkesin yararı ve mutluluğu için çalışabilir.

Evlilik ve aile terapistleri, akıl sağlığını ve esenliğini etkileyen sorunlarla uğraşan çiftler, aileler ve gruplar için rehberlik sunar. Birçok terapist, çalışmalarını, “sağlığa” (“hastalık” ın aksine) modelini kullanarak, müşterinin güçlü yanlarını vurgulayan ve teşvik eden, gerçekçi bir şekilde yaklaşır. Bu yaklaşımları detaylı kullanmak için Celalettin Salih Dost ile çift ve aile terapisi hizmeti sizin yanınızda olabilir. Yeter ki isteyin.

Evlilik ve aile terapistlerinin tedavi ettiği bazı problemler şunlardır:

Çocuk ve ergenlerin davranış problemleri

Kederli

Depresyon ve kaygı

LGBTQ sorunları

Yerli İstismar

Kısırlık

Aile çatışmaları

Alkol veya uyuşturucu kullanımı

İş yerinde, evlilik ve aile terapistleri:

İnsanların birimler içinde nasıl etkileştiklerini izleyin.

İlişki sorunlarını değerlendirme ve çözme

Bir aile bağlamında psikolojik bozuklukları teşhis ve tedavi edin.

Boşanma veya ölüm gibi geçiş krizlerinden müşterileri yönlendirin

Sorunlu ilişkisel ya da davranışsal kalıpları vurgulayın.

İşlevsel davranışların yerini sağlıklı alternatiflerle değiştirmeye yardımcı olun.

Sağlıklı yaşam için bütünsel (zihin-beden) bir yaklaşım benimsemek için Celalettin Salih Dost ile çift ve aile terapisi hizmeti çalışmalarını devam ettirmektedir.

Evlilik Ve Aile Terapisinde Hangi Kariyer Yollarını Kullanabilirim?

Evlilik ve aile terapisti olarak sosyal hizmetler, aile hizmetleri, ayakta psikiyatrik ve psikotrop merkezler, hastaneler, hükümet, okullar ve hatta özel pratikte çalışabilirsiniz. Gençler, mahkumlar, aileler ve yaşlılar gibi belirli bir nüfusla çalışabilirsiniz. Paralel bir kariyer yolu, aynı sorunların çoğunda gruplara ek olarak insanlarla çalışabileceğiniz zihinsel sağlık danışmanlığıdır.

Yüksek lisans eğitiminden sonra daha fazla eğitim almak ve evlilik ve aile terapisi alanında çalışmak istiyorsanız, klinik psikolojide veya birçok uzmanlığınızdan birinde doktora alabilirsiniz. Bu, akademik araştırma, danışmanlık ve daha fazlası dahil olmak üzere istihdamınızı artıracak ve genişletecek beş ila yedi yıl sürecektir. Siz de bu yolda hem terapist olmak hem de mevcut sorunlar için terapi almak adına Celalettin Salih Dost ile çift ve aile terapisi hizmeti ile iletişime geçebilirsiniz. Her konuda yardımcı olunur.

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.


 

WHATSAPP DANIŞMA